Collection: Cross Stitch Charts - Theme - Phrases & Sayings - Just for Stitchers
-
Home of a Needleworker TooModel stitched on 28 ct. Antique Ivory Cashel linen using: Classic Colorwork...
- Regular price
- $2.60
- Sale price
- $2.60
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Stitcher's Prayer, AModel stitched on 28 ct. Raw Natural linen using DMC: 433, 950, 3051, 3052, ...
- Regular price
- $0.65
- Sale price
- $0.65
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Giving ThanksModel stitched on 32 ct. Winter Brew linen from R & R Reproductions usin...
- Regular price
- $2.60
- Sale price
- $2.60
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
City Orts/Country Orts `Kit contains the banding it is stitched on, black twill ribbon to make the si...
- Regular price
- $25.00
- Sale price
- $25.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Every Stitch Has a Story KitThe kit includes the 9 bitty silver rings to hold the threads, linen, flosse...
- Regular price
- $25.00
- Sale price
- $25.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Losing My Mind - My Big ToeModel stitched on 25 ct Antique White Lugana using Classic Colorworks: Pumpk...
- Regular price
- $5.00
- Sale price
- $5.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Just One More Stitch & I Stitch Past My BedtimeModel stitched on 32 ct. Splash Mint w/White Dots Lugana from Zweigart using:...
- Regular price
- $10.00
- Sale price
- $10.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
One More StitchModel stitched on 30 ct. Creek Bed Brown linen from R & R Reproductions u...
- Regular price
- $10.25
- Sale price
- $10.25
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Inspiration Boxer - I Cannot Count My Day CompleteModel stitched on 32 ct. Lambswool Linen using Weeks Dye Works: Charlotte'...
- Regular price
- $18.00
- Sale price
- $18.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Eat, Sleep, Stitch, RepeatModels stitched on Antique White 10 ct. Tula, 28 Ct. linen and 14 ct. Aida u...
- Regular price
- $3.75
- Sale price
- $3.75
- Regular price
-
- Unit price
- per
-
Count TwiceModel stitched on 36 ct. Vintage Meadow Rue from Lakeside Linens using: Cla...
- Regular price
- $2.60
- Sale price
- $2.60
- Regular price
-
- Unit price
- per